به گزارش پایگاه خبری دنیای سرمایه گذاری آنلاین

از ۵۵۰۰ متقاضی نهضت ملی مسکن واجد شرایط برای ساخت ۴۲۵۰ واحد آغاز شده

اداره‌کل راه و شهرسازی تهران در خصوص ارسال پیامک مذکور اعلام کرد: ۵۵۰۰ نفر از متقاضیان نهضت ملی مسکن در جنوب غرب تهران یعنی اسلام‌شهر و رباط‌کریم تأییدیه نهایی شده‌اند. بر این اساس در اسلام‌شهر در پروژه شهید همت پلاک عدل‌آباد ساخت ۲۶۸۰ واحد، در پروژه شهید سلیمانی پلاک واوان ۸۰۰ واحد و در پروژه شهید کلانتری پلاک ملک‌آباد ۷۷۰ واحد آغاز شده است. از ۵۵۰۰ متقاضی نهضت ملی مسکن واجد شرایط برای ساخت ۴۲۵۰ واحد آغاز شده و مابقی واحدها یعنی ۱۲۵۰ واحد در بازارک رباط‌کریم جانمایی شده است.

درحالی آبا‌ن‌ گذشته مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران از منتفی شدن انتقال اجباری جابجایی تعدادی از متقاضیان نهضت ملی مسکن اسلام‌شهر به رباط‌کریم خبر داده بود که با گذشت حدود ۵ ماه خبری از تامین زمین نیست.

ظرفیت سایت بازارک رباط‌کریم ۵۳۸۰ واحد است

اوایل آبان‌ماه سال گذشته اداره‌کل راه و شهرسازی استان تهران با ارسال پیامکی به‌شرح زیر از عدم تأمین زمین مناسب نهضت ملی مسکن در اسلام‌شهر و انتقال متقاضیان این طرح به رباط‌کریم خبر داده بود؛

«متقاضی محترم طرح نهضت ملی مسکن، با عنایت به عدم تأمین اراضی مناسب در شهرستان اسلام‌شهر و با توجه به وجود ظرفیت خالی در شهرستان مجاور به شهرستان رباط‌کریم انتقال داده می‌شوید. متقضی است در صورت عدم تمایل به ساماندهی در شهرستان مذکور جهت انصراف حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۲/۰۸/۳۰ به اداره راه و شهرسازی اسلام‌شهر واقع در شهرک قائمیه مراجعه کنید، اداره کل راه و شهرسازی استان تهران»

روشن مدیر روابط عمومی راه و شهرسازی استان تهران نیز در این باره با بیان این‌که ظرفیت سایت بازارک رباط‌کریم ۵۳۸۰ واحد است، گفت: این سایت حدود ۱۲ کیلومتر با اسلام‌شهر فاصله دارد. از طریق پیامک به متقاضیان اطلاع داده‌ایم که در کدام پروژه قرار دارند و ارسال پیامک نیز با همین هدف انجام شده است.

نهضت ملی مسکن هنوز خبری از تامین زمین برای ساخت پروژه‌ها نشده

در ادامه اما مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران از منتفی شدن جابه‌جایی متقاضیان نهضت ملی مسکن از اسلام‌شهر به رباط‌کریم خبر داد و گفته بود: الزام جابه‌جایی تعدادی از متقاضیان نهضت ملی مسکن که از طریق پیامک به آنها اطلاع‌رسانی شده بود، منتفی است.

وی توضیح داد: با بررسی‌های صورت‌گرفته و پیگیری اداره راه و شهرسازی استان تهران، در حال تأمین زمین موردنیاز برای ساخت واحد‌های نهضت ملی مسکن این متقاضیان هستیم. البته متقاضیان این اختیار را دارند که تأمین زمین آنها از اسلام‌شهر به رباط‌کریم منتقل شود. این کار اختیاری است و هیچ الزامی در رابطه با آن وجود ندارد.

در حالی بیش از ۵ ماه از این اظهارنظر می‌گذرد که به گفته متقاضیان تایید صلاحیت شده نهضت ملی مسکن هنوز خبری از تامین زمین برای ساخت پروژه‌ها نشده و آنها حدود ۲ سال است که در انتظار برای ارسال پیامک برای واریز قسط اول هستند.

پایان پیام./

به این مطلب امتیاز دهید.
تبلیغات