به گزارش پایگاه خبری دنیای سرمایه گذاری آنلاین

افتتاح بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست

بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست

بیست و یکمین نمایشگاه بین‌المللی محیط زیست با حضور جمعی از مسئولان و فعالان این حوزه رسماً افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری دنیای سرمایه گذاری آنلاین، این دوره از نمایشگاه با حضور سمیه رفیعی رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی، حسن کریمی سنجری مدیر طرح خودروهای برقی وزارت صمت، داریوش گل علیزاده رئیس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست، افندی زاده مدیرعامل سازمان حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران افتتاح شد.

سمیه رفیعی رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه گفت: در ایران برای حفاظت از محیط زیست اقدام‌های خوبی انجام شده به ویژه ما اصل ۵۰ قانون اساسی را داریم که در دنیا بی‌نظیر است، اما اینکه چقدر در عرصه عمل توانستیم قوانین را اجرایی کنیم، موضوع دیگری است.

وی افزود: هرچند که تاکنون اقدام‌های بسیار خوبی در عرصه حفاظت از محیط زیست صورت گرفته است و نباید زحمات انجام شده را نادیده گرفت، اما برای محیط زیست سالم آنطور که مد نظر قانون است، راه زیادی باید طی شود.

رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: نباید مسئولان، محیط زیست را فدای مسائل دیگر کنند و باید همواره آن را در اولویت قرار دهند، متاسفانه محیط زیست در سایه دیگر مسائل گم می‌شود.

رفیعی به محیط زیست ارزشمند کشور اشاره کرد و گفت: ظرفیت‌های اکولوژیک در کشور ما کم نظیر است و توجه به آنها می‌تواند موجب درآمد پایدار شود و می‌توان بدون تخریب سرزمین آنطور که شایسته این کشور است، به توسعه دست یافت.

وی با یادآوری اینکه تمام سعی او و نمایندگان مجلس کمک به محیط زیست کشور است، افزود: سعی کردیم تا بودجه مناسبی را برای محیط زیست تخصیص دهیم و در احکام برنامه هفتم توسعه که اثری از محیط زیست در آن وجود نداشت، یک فصل محیط زیست ایجاد کردیم تا اولویت محیط زیست را پا به پای دیگر مسائل کشور تثبیت کنیم.

رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس همچنین گفت: برگزاری رویدادهایی همچون این نمایشگاه، می‌تواند نظر جامعه مخاطب را به خود معطوف کند و چنین نمایشگاهی می‌تواند در بین مسئولان که در مقایسه با مردم جامعه محیط زیست برایشان امر مغفولیست، موثر واقع شود. معتقدم چنین نمایشگاهی باید جامعیت بیشتری داشته باشد و از همه همکاران خودم در مجلس شورای اسلامی همچنین از همه وزرای دولت و مدیران و معاونین آنها همچنین مقامات قوه قضاییه دعوت می‌کنم تا از نمایشگاه محیط زیست دیدن کنند.

پایان پیام./

به این مطلب امتیاز دهید.
تبلیغات