خودروهای برقی کلید قفل آلودگی هوا

خودوری برقی

 

مدیر طرح‌خودروهای برقی وزارت صمت گفت: خودروهای برقی نسخه رهایی شهرهای ایران از آلودگی هوا است.

به گزارش پایگاه خبری دنیای سرمایه گذاری آنلاین، حسن کریمی سنجری مدیر طرح‌خودروهای برقی وزارت صمت در مراسم افتتاحیه بیست‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی محیط زیست، گفت: خودروی برقی یکی از راهکارهای موثر در کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه است که از آن به عنوان یک نسخه اساسی برای کمک به توسعه کمک می‌گیرند.

وی افزود: اگر از فردا نیز تصمیم بگیریم منابع تولید برق را تجدید پذیر کنیم تا زمانی که خودروی سالم و پاک مورد استفاده عموم جامعه نباشد علی القاعده ارزش سرمایه‌گذاری در انرژی تجدیدپذیر از بین خواهد رفت. مدیر طرح‌خودروهای برقی وزارت صمت تصریح کرد: رویکرد وزارت سمت در دولت سیزدهم استفاده از خودروهای برقی به ویژه در کلان شهرها است. کریمی سنجری گفت: تولید روزانه بنزین یک میلیون و ۱۱۳ میلیون لیتر است و در پیک مصرف به ۱۴۳ میلیون لیتر می‌رسیم و با سرمایه‌گذاری در تامین برق می‌توان با هزینه کمتری ناترازی را جبران کرد.

وی گفت: خودروی برقی پدیده پیچیده‌ای نیست و مطالعه بر روی کشورهایی مثل چین در خودروی برقی سرمایه‌گذاری کردند نشان می‌دهد در ۱۰ سال گذشته شرایط زیست محیطی این کشور به شدت تغییر یافته و این تحت تاثیر اصلاح منابع نیروگاهی به تجدید پذیر اتفاق افتاده است.

مدیر طرح‌خودروهای برقی وزارت صمت ادامه داد: صد در صد ناوگان حمل و نقل شهری در شهرهای بزرگ کشور چین هم اکنون برقی شده‌اند و این رویکرد درستی بوده که این کشور توانسته مشکلات محیط زیستی خود را حل کند. در کشور ما نیز دستگاه‌های متفاوتی باید از این رویکرد حمایت کنند وزارت نفت با ارائه بسته‌های تشویقی برای مصرف کنندگان خودروهای برقی در تحقق این مهم کمک کند.

کریمی سنجری خاطرنشان کرد: هم اکنون در حال صرف منابع فرا نسلی برای خودروهای آلاینده در کشور هستیم و رویکردمان این است که این روند را تغییر دهیم، وزارت نیرو در این مهم در حوزه سرمایه‌گذاری و زیرساخت‌ها باید کمک کند و البته وزارت نفت نیز می‌تواند در این فرایندها یاری رساند.

وی افزود: دستگاه‌های دیگر نیز نظیر وزارت ارتباطات و وزارت راه و شهرسازی در تامین زیرساخت‌های مورد نیاز خودروهای برقی باید همراهی کنند و خودروهای برقی مناسب‌ترین نسخه برای رهایی از آلودگی محیط زیستی در شهرهای بزرگ ایران است و موجب کاهش هزینه‌ها و کاهش فرسایش خودروها خواهد شد. گفتنی است بیست و یکمین نمایشگاه بین‌المللی محیط زیست از امروز یکشنبه سیزدهم اسفند در مصلی امام خمینی کار خود را آغاز کرد و تا شانزدهم اسفند ماه برپا خواهد بود.

پایان پیام./

4.7/5 - (20 امتیاز)
تبلیغات