به گزارش پایگاه خبری دنیای سرمایه گذاری آنلاین

دریافت برچسب یوز سبز بدون محدودیت

دریافت برچسب یوز سبز

محمدرضا حاج بابایی، مدیر عامل شرکت سبز پویش روش کیمیا، عنوان کرد که هیچ محدودیتی برای بیزینس‌ها و صنایع برای دریافت برچسب یوز سبز وجود ندارد و همه‌ی صنایع می‌توانند برای دریافت این برچسب برای کالای خود اقدام کنند. 

به گزارش پایگاه خبری دنیای سرمایه گذاری آنلاین محمد رضا حاج بابایی، مدیر عامل شرکت سبز پویش روش کیمیا، مطرح کرد که محدودیتی در خصوص اینکه شرکت‌ها و بیزینس‌هایی از صنف‌های مختلف بتوانند اقدام به دریافت برچسب یوز سبز نمایند وجود ندارد.

دریافت برچسب یوز سبز حتی برای معادن

وی در این خصوص توضیح داد که کلیه سازمان‌ها، شرکت‌ها، صنایع و حتی معادن می‌توانند اقدام به دریافت این برچسب نمایند. در واقع، هیچ خط قرمزی برای علاقه‌مندان به دریافت برچسب زیست‌محیطی حتی صنایع و معادن نیز وجود ندارد.

حاج بابایی در گفت‌وگوی اختصاصی خود با ماهنامه دنیای سرمایه گذاری بیان کرد که علت این امر این است که این برچسب و اعطای هر گونه گواهینامه زیست‌محیطی اصلا به معنای تولید یک محصول کاملا پاک و عاری از هر گونه آلاینده نیست.

وی تشریح کرد که ملاک عمل جهت‌گیری و استراتژی‌های کلان سازمان در راستای کاهش آلایندگی است. حاج بابایی خاطر نشان کرد که کاهش اثرات مخرب زیست‌محیطی اولین قدم کاربردی برای محیط زیست است.

وی اظهار داشت که صنعتی ممکن است آلاینده باشد اما با اتخاذ رویکردهایی می‌تواند اثرات زیست‌محیطی خود را در بازه‌ی زمانی مشخصی کاهش بدهد و چنین صنعتی نیز می‌تواند از مخاطبان و مشتریان شرکت سبز پویش روش کیمیا باشد.

لازم به ذکر است است که برچسب زیست‌محیطی یوز هم سطوح مختلفی دارد که جهت تمایز بین شرکت‌ها و مخاطبانی است که در بخش‌های مختلف موفق شده‌اند اثرات زیست‌محیطی منفی خود را به حداقل برسانند.

ضوابط اخذ گواهینامه زیست‌محیطی و دریافت برچسب یوز سبز

ضوابطی که شرکت سبز پویش روش کیمیا برای ممیزی شرکت‌ها و صنایع دارد مطابق با ضوابط بین‌المللی است که البته این ضوابط تا حدودی هم بومی‌سازی شده است.

مراحل اعطای این برچسب هم دقیقا مطابق با مراحل ممیزی و اعطای برچسب سبز در جامعه جهانی است و از استانداردهای IP و PCR پیروی می‌کند.

هم‌اکنون نیز این شرکت با همکاری و هماهنگی سازمان حفاظت محیط زیست، سازمان برنامه و بودجه و سازمان استاندارد در حال تدوین چهارچوب قانونی برای اعطای این برچسب به مخاطبان و مشتریان خود است.

در واقع بر اساس قوانینی که در حوزه‌های مختلف و میزان مجاز مصرف آب، منابع طبیعی، انرژی و مواد اولیه برای تولید میزان مشخصی محصول وجود دارد و همچنین میزان مجاز تولید دی اکسید کربن، ممیزی‌ها صورت‌بندی می‌شوند.

شایان ذکر است؛ ثبت شدن و تقویت برند، مزیت‌های محیط زیستی، بخشودگی‌های مالیاتی، مشوق‌ها، صنعت و معدن سبز، امتیازات صادراتی، ایجاد مزیت رقابتی، افزایش میزان فروش و اخذ ایزوهای بین‌المللی مرتبط از جمله مزایایی است که برای شرکت‌ها به همراه دارد.

محمدرضا حاج‌بابایی در این خصوص عنوان کرد:

اگر بخواهم با رویکرد دیگری به این موضوع بپردازم، باید بگویم مزیتی که برای شرکت‌ها دارد این است که آن‌ها می‌توانند با صرفه‌جویی در مصرف منابع، کاهش مصرف آب، کاهش مصرف انرژی و مدیریت بهتر انتشار پسماندها، از نظر مالی و اقتصادی هم صرفه‌جویی کنند؛ به عبارتی می‌توان گفت که این فرآیند برای آن‌ها در ابعاد مختلف می‌تواند دستاوردهای مفیدی را داشته باشد.

متن کامل گفت‌وگو را می‌توانید در ماهنامه دنیای سرمایه گذاری شماره ۸۹ تحت عنوان «تولید محصولات سبز سازگار با محیط زیست» بخوانید.

پایان پیام./

به این مطلب امتیاز دهید.
تبلیغات