رویای 40 ساله جاده های بافق به واقعیت تبدیل شد

آغاز عملیات اجرایی احداث جاده سیروس آباد

به گزارش پایگاه خبری دنیای سرمایه گذاری آنلاین، با آغاز عملیات اجرایی احداث جاده سیروس آباد، مطالبه دیرینه مردم منطقه محقق و تحولی مهم در عرصه زیرساخت های جاده ای بافق رقم خورد. این جاده شهرستان بافق را به شهرستان کوهبنان (کرمان) متصل میکند.

خواسته ۴۰ ساله مردم منطقه: عملیات احداث جاده سیروس آباد شروع شد

دکتر مهران فاطمی، استاندار یزد، ضمن گرامیداشت ایام مبارک دهه کرامت و سالروز تاریخی فتح خرمشهر و درخواست اهالی منطقه از ۴۰ سال گذشته گفت: الحمدالله امروز آغاز عملیات اجرایی پروژه جاده بافق- سبزدشت از مسیر سیروس آباد است که یکی از آرزوهای دیرینه مردم شریف سبزدشت، کوهبنان و شهرستان بافق می باشد.

وی افزود: خدا را شاکریم که یک خدمت دیگر از خدمات مقدس جمهوری اسلامی توسط نوکران شما ملت امروز انجام می شود، انشالله مایه‌ی برکت و عمران و آبادانی باشد و این توفیق را ما پیدا بکنیم سهم نوکری خودمان را نسبت به شما مردم عزیز و شریف و مومن و انقلابی مخصوصا خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان، آزادگان، ایثارگران و رزمندگان ادا کنیم.

دکتر فاطمی در پایان از شرکت معدنی و اکتشافی دشت یوز به خاطر تامین مالی این پروژه قدردانی کرد و از آقای صباغیان و فرمانداران سابق و فعلی شهرستان و پیگیری مردم منطقه تشکر کرد.

ابوالقاسم دهقان، سرپرست فرمانداری بافق، با اشاره به اینکه امروز همه ما مسئولان دعوت شده سه شهید گمنام این منطقه هستیم، گفت: استاندار در این برنامه در تمام همت خود را بر این گذاشتند تا خواسته ۴۰ ساله مردم منطقه که روی کاغذ مانده بود، به هر شکل ممکن این پروژه به سرانجام برسد و موجب شادی همه مردم منطقه شود.

در پایان، ابوالقاسم دهقان از استاندار یزد به دلیل سخت‌کوشی و دغدغه‌ی ایشان برای به پایان رساندن این پروژه و زحمات فرماندار سابق، آقای محمدعلی صمیمی، تقدیر و تشکر کرد.

مجید توکلی، فرماندار کوهبنان در این مراسم ضمن ابلاغ سلام استاندار کرمان و نماینده مردم حوزه انتخابیه زرند و کوهبنان از اقدام استان کرمان در خصوص بهسازی مسیر کوهبنان تا روستای ده علی خبر داد و گفت: انشالله تا چند روز آِنده پیمانکار این سی کیلومتر مشخص می شود و این مسیر بهسازی و روکش آسفالت خواهد شد.

در ادامه مدیرعامل شرکت معدنی اکتشافی دشت یوز دره انجیر به عنوان کارفرمای پروژه عملیات احداث جاده سیروس آباد با اشاره به مشخصات پروژه و نحوه عملیات راهسازی در این مسیر گفت: این مسیر به طول ۴۶ کیلومتر و شامل اجرای عملیات زیرسازی و ابنیه فنی جاده سیروس آباد می باشد.

محمدرضا کاظم پوربه افزود: این پروژه با برآوردی بالغ بر ۳۵۰ میلیارد تومان طی ۱۸ ماه انجام خواهد شد.

به این مطلب امتیاز دهید.
تبلیغات