پایگاه خبری دنیای سرمایه

شرکت معدنی و صنعتی چادرملو همواره سودآورترین صنعت فولاد و بازار سرمایه کشور است

مدیرعامل چادرملو پس از گردهمایی مدیران شرکت‌های وابسته به ایمیدرو که با حضور معاون وزیر صمت، رئیس هیات‌عامل ایمیدرو، مدیران عامل شرکت‌های صنعتی و معدنی کشور و معاونان این سازمان در خصوص برنامه هفتم توسعه این نشست برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری دنیای سرمایه‌گذاری آنلاین، امیرعلی طاهرزاده مدیرعامل شرکت چادرملو با اشاره به طرح ها و برنامه‌های شرکت معدنی‌و‌صنعتی چادرملو در راستای توسعه زنجیره فولاد به‌ویژه در صنایع پایین دستی گفت: در سال گذشته با وجود کاهش قیمت‌ها در بازار جهانی، محدودیت‌های انرژی و رشد شدید هزینه‌های تولید، این شرکت توان خود را بر ارتقای بهره‌وری و افزایش تولید متمرکز نمود که این روند در سال جاری نیز تداوم داشت و در نیمه اول امسال عملکرد قابل قبولی از خود بجا گذاشته است.

امیر علی طاهر‌زاده با اشاره به درآمد ۲۷۰ هزار و ۷۰۶ میلیارد ریالی چادرملو در ۶ ماهه اول سال ۱۴۰۲ افزود: این میزان در آمد نسبت به مدت مشابه سال ۱۴۰۱ که ۲۰۶ هزارو ۷۰۵میلیارد ریال بوده است، بیانگر رشد ۳۱ درصدی درآمد این شرکت خوشنام در بازار سرمایه می‌باشد و عملکرد این شرکت در بخش‌های مختلف تولید کنسانتره، گندله، آهن اسفنجی و فولاد فراتر از برنامه تدوین شده بوده است.

وی افزود: سرمایه‌گذاری‌های شرکت معدنی‌و‌صنعتی چادرملو در توسعه متوازن حلقه‌های زنجیره، موجب شده است تا این شرکت با کمترین دغدغه و چالش، روند تولید فولاد را دنبال کند و در زمره سودآورترین شرکت‌های بزرگ صنعتی‌و‌معدنی کشور قرار بگیرد.

طاهر زاده تصریح کرد : عزم چادرملو در حفظ و یا رشد تولید در بخش‌های مختلف زنجیره و توسعه هدفمند در صنایع پایین دستی فولاد در جهت ایجاد ارزش افزوده می‌باشد. کما اینکه این شرکت طی ۶ ماه ابتدایی سال‌ جاری با حدود ۶ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در طرح‌های خود، بالغ بر ۲۸۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل سرمایه‌گذاری بیشتری کرده است.

طاهر‌زاده همچنین یادآور شد: استراتژی توسعه چادرملو بر پایه هوشمندسازی، انتقال تکنولوژی، بومی سازی و توسعه زیست بوم فناورانه استوار است.

پایان پیام./

به این مطلب امتیاز دهید.
تبلیغات