رییس سازمان توسعه تجارت ایران خبر داد:

مشوق‌های صادراتی به تجار پرداخت خواهد شد/ ارتباطات مالی شبه سوئیفت ایران با ۱۰ کشور

مشوق‌های صادراتی به تجار پرداخت خواهد شد/ ارتباطات مالی شبه سوئیفت ایران با 10 کشور

رییس سازمان توسعه تجارت ایران با اشاره به نمایش فعالیت‌های ایران در حوزه‌های صنایع غذایی دانش‌بنیان، ساختمان، تجهیزات پزشکی و حوزه‌های غیرپزشکی در نمایشگاه توانمندی های صادراتی، گفت: در این حوزه ها ظرفیت‌های مناسبی برای صادرات به سایر کشورها داریم.

به گزارش پایگاه خبری دنیای سرمایه گذاری آنلاین، مهدی ضیغمی در حاشیه نمایشگاه ایران اکسپو با اشاره به حضور ۱۰۳ کشور در این رویداد اظهار داشت: بیش از ۳۵۰۰ شرکت‌کننده درخواست حضور در این رویداد را داشتند که با توجه به محدودیت‌های زیرساختی تنها توانستیم ۲۵۰۰ نفر را پذیرش کنیم.

وی در ادامه افزود: امیدواریم با افزایش زیرساخت‌ها بتوانیم در سال‌های آینده ۵ هزار نفر بازدیدکننده تجاری را از این نمایشگاه پذیرا باشیم و مشکلات موجود رفع شود.

رییس سازمان توسعه تجارت ایران تصریح کرد: در این نمایشگاه، ایران توانمندی‌های صادراتی خود را در حوزه‌های مختلفی مانند فولاد، خدمات، فنی مهندسی، ساختمان، پتروشیمی، ماشین‌آلات، صنایع غذایی، تجهیزات پزشکی، دانش‌بنیان و … در معرض دید بازدیدکنندگان داخلی و خارجی قرار می‌دهد.

ضیغمی خاطرنشان کرد: علاوه بر این در جریان ایران اکسپو، قراردادهای مختلفی توسط بخش خصوصی منعقد می‌شود که امیدواریم فضای مذاکره دوجانبه با فعالان اقتصادی کشورهای مختلف فراهم شود.

راه‌اندازی خطوط مستقیم دریایی و هوایی با کشورهای هدف

وی در پاسخ به سوالی در خصوص چگونگی نقل و انتقال پول با دیگر کشورها، از برقراری ارتباطات مالی شبه سوئیفت با برخی کشورها خبر داد و گفت: در روش‌های پولی و بانکی و شبه سوئیفت اتفاقات خوبی روی داده است و با حدود ۱۰ کشور تعاملات مستقیم مالی و از طریق ارزهای ملی انجام می‌دهیم اما به دلیل محرمانگی درباره آنها تبلیغات نمی‌کنیم.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه اظهار داشت: با دستور رئیس جمهور مشوق‌های صادراتی به تجار پرداخت خواهد شد و از طرفی خطوط مستقیم دریایی و هوایی با کشورهای هدف راه‌اندازی می‌شود.

حضور هیأت تجاری کره شمالی در ایران اکسپو

ضیغمی همچنین در پاسخ به سوالی در ارتباط با ورود هیأت تجاری از کشور کره شمالی به ایران برای بازدید از نمایشگاه ایران اکسپو گفت: این کشور نیز مانند سایر کشورها برای بازدید از نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی به ایران آمده است.

وی با اشاره به اینکه کشورهای همکاری کننده در حوزه‌های نفت، با ظرفیت‌های دیگر ایران آشنایی ندارند، اذعان داشت: حتی بسیاری از کشورهای دوست و همسایه نیز به ظرفیت‌های صادراتی ایران آگاه نیستند که امیدواریم این نمایشگاه زمینه را برای شناخت ظرفیت‌های صادراتی ایران در بخش‌های دیگری به غیر از پتروشیمی، نفت و فولاد فراهم کند.

رییس سازمان توسعه تجارت عنوان کرد: بسیاری از شرکت‌هایی که در سال های گذشته با ایران قرارداد بستند، امسال برای توسعه روابط به ایران می‌آیند؛ البته جزئیات قراردادهای منعقد شده در روز آخر نمایشگاه ایران اکسپو به طور کامل منتشر خواهد شد.

پایان پیام./

به این مطلب امتیاز دهید.
تبلیغات