به گزارش پایگاه خبری دنیای سرمایه گذاری آنلاین

گوشی همراه جایگزین کارت های بانکی می شوند

گوشی همراه جایگزین کارت های بانکی

معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی گفت: مشتریان شبکه بانکی می‌توانند از طریق موبایل و نزدیک کردن آن به دستگاه‌های پوز، بدون استفاده از رمز، پرداخت‌های خود را انجام دهند گوشی همراه جایگزین کارت های بانکی می شود.

وی گفت: یکی از مهم‌ترین اقدامات بانک مرکزی در سال جاری تکمیل پروژه پرداخت‌های مبتنی بر NFC است که در سال ۱۳۹۹ از آن رونمایی شد و برای ارائه آن به مردم نیاز به همکاری بانک‌ها بود.

معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی اظهار کرد: در حال حاضر کارت‌های پنج بانک به پروژه کهربا متصل شده و مشتریان شبکه بانکی می‌توانند از طریق موبایل و نزدیک کردن آن به دستگاه‌های پوز، بدون استفاده از رمز، با کاربری آسان‌تر و امنیت بیشتری پرداخت‌های خود را انجام دهند.

او گفت: با عملیاتی شدن این پروژه و حذف کارت‌های بانکی به صورت فیزیکی آمار کلاهبرداری از طریق دسترسی به اطلاعات کارت‌های بانکی اشخاص به شکل قابل توجهی کاهش پیدا می‌کند.

تلفن هوشمند شما جایگزین پول نقد و کارت‌های اعتباری‌

گفته می‌شود که در آینده نزدیک اِن‌اف‌سی بیشترین تاثیر را در نحوه استفاده ما از موبایل‌هایمان خواهد داشت. از خرید تا برقراری ارتباط با دوستان و یا قفل کردن وسیله نقلیه‌تان همه به نوعی وابسته به این تکنولوژی خواهند بود.

افراد با استفاده از گوشی هوشمند خود از NFC استفاده می‌کنند و برای بهره‌مندی از آن تنها کافی است گوشی خود را در فاصله چندین سانتیمتری وسیله‌ای که می‌خواهید با گوشی خود با آن‌ا ارتباط برقرار کنید (مثل دستگاه پوز، برچسب NFC و دستگاه‌های مختلفی که برای کاربردهای مختلف از این فناوری پشتیبانی می‌کنند)، نزدیک کنید تا ارتباط بین آن‌ها برقرار شود و فرایندی که فناوری NFC برای انجام آن به کار گرفته شده است مثل پرداخت بی‌سیم، اسکن و غیره، انجام و تکمیل شود.

اِن‌اف‌سی بیشتر از هر چیزی با “کیف پول موبایل” در ارتباط است. ایده‌ای که تلفن هوشمند شما را جایگزین پول نقد و کارت‌های اعتباری‌تان خواهد کرد. بدین ترتیب با یک تپ روی موبایل می‌توانید پول خرید خود را پرداخت کنید.

پایان پیام./

به این مطلب امتیاز دهید.
تبلیغات