صورت‌های مالی حسابرسی نشده سال ۱۴۰۱ منتشر شد؛

بیمه سرمد از زیان به سود رسید

 این شرکت تا پایان سال گذشته (۱۴۰۱) با رشدی ۸۶درصدی بیش از ۲هزار و ۱۲۱ میلیارد تومان حق بیمه خالص تولید کرد و درآمد حق بیمه ناخالص بیمه سرمد تا پایان سال گذشته(۱۴۰۱) نسبت به سال قبل از آن با جهشی ۷۲ درصدی به بیش از ۲هزار و ۴۲۲ میلیارد تومان افزایش یافت.

http://به گزارش دنیای سرمایه گذاری آنلاین به نقل از روابط عمومی بیمه سرمد، بنابرگزارش صورت‌های مالی،حق بیمه خالص شرکت هم در این مدت با رشدی۸۶ درصدی به بیش از ۲هزار و ۱۲۱ میلیارد تومان رسید و  مجموع درآمدهای بیمه‌ای نیز در همین دوره با جهش قابل توجه ۹۳ درصدی به رقمی بیش از ۲هزار و ۳۰۸ میلیارد تومان بالغ شد.
اما شاخص سود ناخالص فعالیت‌های بیمه‌ای شرکت بیمه سرمد تا پایان سال گذشته(۱۴۰۱) با جهش فوق‌العاده ۴۱۲ درصدی از منفی ۶۶میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در سال ۱۴۰۰ به مثبت ۲۰۷ میلیارد و ۴۰۸ میلیون تومان در سال ۱۴۰۱ رسید.

شاخص سود «عملیاتی» که اغلب به عنوان شاخصی برای سنجش عملکرد مدیران شرکت‌های بورسی شناخته می‌شود با رشدی قابل تامل به مثبت ۷۷ درصد رسید.

اما شاخص «سودخالص» شرکت بیمه سرمد که برآیندی از کلیت عملکرد این شرکت در سال ۱۴۰۱ است با جهشی ۱۰۸ درصدی نه تنها از زیان بیش از ۳۶۶ میلیارد تومانی گذشته خارج شد بلکه به رقمی بالغ بر ۳۰ میلیارد و ۸۶۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرد.

همچنین زیان انباشته این شرکت نیز که محصول سالیان گذشته بود، در سال ۱۴۰۱ کاهشی ۱۷درصدی را  تجربه کرد.

پایان پیام./

به این مطلب امتیاز دهید.
تبلیغات